
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 71lm (57lm ~ 74lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 67 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 85 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPEWHT-P1-0000-007Z7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LM102A WARM WHT 3000K 2SMD
LED XLAMP 4000K WHITE 9V SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
CONN RCPT MALE 128POS GOLD CRIMP