
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® MHB-A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 493lm (475lm ~ 510lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 480mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 114 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 700mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.063" (1.61mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MHBAWT-0000-000C0HC440H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
LED XLAMP 4000K WHITE 9V SMD
IC REG LINEAR 3.8V 150MA SOT23-5
12V, 0.4A TO 5A, CURRENT LIMIT S