
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 104lm (100lm ~ 107lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 97 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPEWHT-L1-0000-00CE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XHP35B WARM WHT 3500K
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
CAP CER 33PF 25V NP0 0805
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP
SPATTER RESIST E2EF-QX12D1 2M