
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XM-L2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3250K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 270lm (260lm ~ 280lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 135 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.124" (3.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XMLBWT-02-0000-000LT50F7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
MOD BLOCK XHP70 4000K
CRYSTAL 24.0000MHZ 9PF SMD
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V