
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LUXEON TX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 247lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 126 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.12mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of L1T2-5080500002500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XPG3 WARM WHITE SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2SMD
XTAL OSC XO 173.3708MHZ LVPECL
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP
CIRCULAR