
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2900K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 49lm (46lm ~ 52lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 40 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XRCWHT-L1-0000-003F8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
GW PUSRA1.EM-M9N1-A636-1-700-R18
LED WHITE SMD
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD
CAP CER 0.015UF 450V CH 1206
FIXED IND 22UH 370MA 1.3 OHM SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD
TUBULAR GRIP HANDLE, STAINLESS