
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 71lm (67lm ~ 74lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 61 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | - |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XREWHT-L1-R250-007B6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 24QFN
IC FPGA 331 I/O 484FBGA