GW JCLPS2.EM-HPHR-XX53-1-65-R33
Description
LED DURIS E3 NEUT WHT 4000K 2SMD
DataSheet
GW JCLPS2.EM-HPHR-XX53-1-65-R33 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:32lm (28lm ~ 36lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:161 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1106 (2815 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)