LUW CR7P-LSLU-HPHR-1-350-R18
Description
LED OSLON COOL WHITE 6500K 2SMD
DataSheet
LUW CR7P-LSLU-HPHR-1-350-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® SSL 80
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:160lm (140lm ~ 180lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:155 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70 (Typ)
Current - Max:1A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.093" (2.35mm)