GW CS8PM1.CM-KRKT-A737-1-350-R18
Description
LED OSLON WARM WHITE 3000K
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW CS8PM1.CM-KRKT-A737-1-350-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:93lm (82lm ~ 104lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test:93 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:1.3A
Viewing Angle:80°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.084" (2.13mm)