GW CSSRM2.PM-NPNR-XX55-1-700-R18
Description
LED OSLON SQ NEU WHT 4000K 2SMD
DataSheet
GW CSSRM2.PM-NPNR-XX55-1-700-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® Square
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:320lm (280lm ~ 359lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:163 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1.8A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.088" (2.24mm)