
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XM-L2 Gen 2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 250lm (240lm ~ 260lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 125 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.124" (3.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XMLBWT-00-0000-000HT40Z8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED NEUT WHITE 4000K SMD
LED 0.6A 5000K WHT 3030 SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
IC REG BUCK 5V 750MA 10MSOP
LED XLAMP WARM WHITE 2700K SMD
SCREW,MACHINE,PAN HEAD