
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XQ-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 118lm (114lm ~ 122lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 116 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0606 (1616 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of XQEAWT-H0-0000-00000BE50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WHITE 0606
XLAMP CMU LED WHITE
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD
CONN HEADER VERT 53POS 2.54MM
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 36V 500W
LED XLAMP XQ-E COOL WHITE 6200K