
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 168lm (164lm ~ 172lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 171 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGBWT-01-R250-00LF4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MS,1W,COOL WHITE
LED XLAMP WHITE 0606
XLAMP CMU LED WHITE
FAN AXIAL 205X72MM 230VAC WIRE
IC MCU 16BIT 256KB MROM 120LQFP
IC REG LINEAR 2.85V 250MA 10VSON
LED XLAMP NEUT WHITE 4750K SMD