
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XM-L2 Gen 2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 270lm (260lm ~ 280lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 135 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.124" (3.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XMLBWT-00-0000-000LT50E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
CONN RCPT 16POS 0.079 GOLD SMD
9DOF CLICK
DC DC CONVERTER 48V 150W
LED XLAMP WARM WHITE 2700K SMD