
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XB-D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 118lm (114lm ~ 122lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 116 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1010 (2525 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.096" L x 0.096" W (2.45mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.078" (1.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XBDAWT-02-0000-00000LEF4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 0.9W 3500K WHT 3030 SMD
LED WHITE LM561B PLUS
LED 2700K 90CRI SMD
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
CONN N JACK CRIMP