
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 91lm (87lm ~ 94lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 92 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MX6AWT-H1-0000-000AE8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP
LED WHITE LH351D
LED XLAMP WHITE 2SMD
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
FIXED IND 820UH 110MA 15 OHM TH
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE