
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 71lm (67lm ~ 74lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 72 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MX6AWT-H1-R250-0007B6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XLAMP CMU LED WHITE
XLAMP CMU LED WHITE
LED 3000K 80CRI SMD
CAP CER 6800PF 25V X7R 0805
CAP CER 10PF 10V NP0 0402
LED XLAMP WHITE 2SMD
TOOL HAND CRIMPER 10-12AWG SIDE