
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 97lm (94lm ~ 100lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 98 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MX6AWT-A1-R250-000BA5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WARM WHITE 3500K SMD
LED XLAMP WHITE 2SMD
LED XLAMP
IC REG LINEAR 9V 200MA 8SOP
IC REG LINEAR 12V 1.5A D2PAK
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
COLORED BEZEL MDVO-STYLE