
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-L2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 490lm (480lm ~ 500lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.82V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 166 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.111" (2.81mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of XPLBWT-00-0000-000BV650E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COOL WHITE 6800K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
FIXED IND 68UH 1.8A 160 MOHM TH
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
DUAL 2-LINE TO 4-LINE DECODERS/D
LED XLAMP