
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU1519 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 2570lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 540mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 141 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.44A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU1519-0000-000N0U0A35G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH POWER LED SERIES 3535 CERAM
LED WHITE CERAMIC HIGH POWER LH3
XLAMP CMU LED WHITE
CRYSTAL 29.4912MHZ 4PF SMD
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
XLAMP CMU LED WHITE
CONN SMC PLUG R/A 50 OHM SOLDER