
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU1526 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 3313lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 720mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 137 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.92A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU1526-0000-000N0U0A30G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LM101B CHIP SCALE
LED XLAMP WARM WHITE 3250K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 61POS 2.54MM
XLAMP CMU LED WHITE
LAMP INCAND T1 GLASS BI-PIN