
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH502C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 640mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6.1V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 880mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPHWH1L5N603YEQ5A2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.2
VARISTOR 24.5V 1.5KA 2220
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
SENSOR RTD 10OHM PROBE
LED WHITE HP 5700K 70CRI SMD