
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-L2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 410lm (400lm ~ 420lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.82V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 139 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.111" (2.81mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of XPLBWT-00-0000-000HV20E5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD
LED XLAMP XQ-E COOL WHITE 5700K
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
CONN RCPT 28POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD
LED XLAMP
CONN RCPT FMALE 61P GOLD SLD CUP