
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU2258 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 7519lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.08A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 50.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 138 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 2.88A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU2258-0000-000P0U0A30H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
XLAMP CMU LED WHITE
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 12V 300W
DC DC CONVERTER 3.3V 2.3W
XLAMP CMU LED WHITE