
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU1010 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 1202lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 270mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 132 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 720mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU1010-0000-000N0U0A27H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
LED LM561B WARM WHT 3000K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
CONN SOCKET 29POS 0.079 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 5V 10W
XLAMP CMU LED WHITE