GW JCLPS2.CM-GTHP-XX31-1-65-R33-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS WHITE SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW JCLPS2.CM-GTHP-XX31-1-65-R33-XX PDF
Type Description
Series:DURIS® E 3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:27lm (24lm ~ 30lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:141 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.108" L x 0.053" W (2.75mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)