GW QSLM31.EM-H3H7-XX57-1-65-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 3000K 80CRI 3030 SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW QSLM31.EM-H3H7-XX57-1-65-R18 PDF
Type Description
Series:OSCONIQ® S 3030
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:36lm (32lm ~ 39lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.72V
Lumens/Watt @ Current - Test:204 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)