GW P7STA1.PM-WFWG-45S5-1-700-R33
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED ULT HIGH PWR P 7070 SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW P7STA1.PM-WFWG-45S5-1-700-R33 PDF
Type Description
Series:OSCONIQ® P 7070
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4500K
Flux @ 85°C, Current - Test:1240lm (1200lm ~ 1280lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):11.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:154 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2828 (7070 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.139" (3.53mm)