GW PUSRA1.PM-N4N6-A535-1-700-R18-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 2W SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW PUSRA1.PM-N4N6-A535-1-700-R18-XX PDF
Type Description
Series:OSCONIQ® P 3737
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:325lm (310lm ~ 340lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:166 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1.5A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1515 (3838 Metric)
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.25mm)