LUW CRDP-LRLS-GX-1-350-R18-PA
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED ULTRA COMPACT SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LUW CRDP-LRLS-GX-1-350-R18-PA PDF
Type Description
Series:OSLON® SSL 150
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:140lm (130lm ~ 150lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:136 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1A
Viewing Angle:150°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)