GW JTLMS1.EM-GVH2-XX51-1-60-1-R33
Description
LED DURIS E 2835 WHITE SMD
DataSheet
GW JTLMS1.EM-GVH2-XX51-1-60-1-R33 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:29lm (26lm ~ 32lm)
Current - Test:60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Lumens/Watt @ Current - Test:161 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Supplier Device Package:2835
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)