LUW CEUN.CE-7K5L-IN-1-350-R18-Z-VL
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON WHITE COMPACT SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LUW CEUN.CE-7K5L-IN-1-350-R18-Z-VL PDF
Type Description
Series:OSLON® Compact
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:108lm (90lm ~ 125lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.97V
Lumens/Watt @ Current - Test:104 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:700mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0605 (1613 Metric)
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.032" (0.82mm)