
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMST-UWBH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 26lm |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 32lm (24lm ~ 40lm) |
| Current - Test: | 80mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.4V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 118 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 100mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 4-PLCC |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ASMT-UWBH-NBDC8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
LED P05 WARM WHITE 3000K 8SMD
CAP CER 4700PF 500V X7R 2220
ADJ PWR RES 22 OHM 42W CHAS MT
LED AMST-UWBH COOL WHT 5700K SMD
OS2 12F TRUNK OFNP MPO F A ST