PADLED-22560
Manufacturer
Wakefield-Vette
VIGOR # :
Description
PAD LED HEAT SINK 225MM DIA 60H
Catalog
LED Thermal Products
DataSheet
PADLED-22560 PDF
Type Description
Series:PADLED
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Heat Sink
For Use With/Related Products:LED Modules
Shape:Round
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LP0003/01-TI900-0.12-0
LP0003/01-TI900-0.12-0
THERM PAD LUXEON LXK8-PWXX-0004
SV-LED-151E
SV-LED-151E
ROUND HEAT SINK GENERAL PURPOSE
ATSEU-077B-C6-R0
ATSEU-077B-C6-R0
STAR HEAT SINK LED
AFBR-5715PZ
AFBR-5715PZ
TXRX OPTICAL SFP DMI BAIL LATCH
PADLED-22560
PADLED-22560
1403-XR
1403-XR
EMS 4" EXTENDED RANGE 5' BALL MA
VJ1812A180FNGAT
VJ1812A180FNGAT
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1812