
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Wavelength - Peak: | 568nm |
| Configuration: | Bar - Single, SIP |
| Current: | 25mA |
| Millicandela Rating: | 10mcd |
| Viewing Angle: | 100° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Rectangle with Flat Top |
| Lens Size: | 6.15mm x 3.65mm |
| Voltage Rating: | 2.2V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of WP1043SGD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3MM 5V GAP RED RA HOUSING
LED SS GREEN DIFFUSED LP PCB 5MM
LED CBI PRISM BLVL BLUBLU TR SIL
LED LIGHT BAR SGL 3.65X6.15MM GN
3.3V20A 36-75VIN 2X2 CHASSIS MNT
OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8SMD
DC DC CONVERTER 48V 100W