
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HLMP-2685 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Configuration: | Bar - Single, DIP |
| Current: | 30mA |
| Millicandela Rating: | 80mcd |
| Viewing Angle: | - |
| Lens Type: | - |
| Lens Style: | Rectangle with Flat Top |
| Lens Size: | 19.05mm x 8.89mm |
| Voltage Rating: | 2.6V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of HLMP-2685-EF000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM VERT SUP CLEAR RED PC MT
HOLDER W/LED 3MM RED RT ANG SGL
LED 5MM 5V RT ANGLE YELLOW PCMNT
LED LT BAR 8.89X19.05MM SGL HER
CONN HEADER SMD 16POS 2MM
MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 8MSOP
IC REG BOOST 5.5V 300MA SOT89-3