
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 12mA |
| Millicandela Rating: | 10mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 5V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of SSF-LXH100GD-5V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED SINGLE 5MM GREEN DIFFUSED
LED LT BAR HI EFF RED 4LED SIP
LED 3MM PRISM WHITE SMD
CAP TANT POLY 68UF 4V 1411
LED 5MM RA 5V GREEN DIFF PC MNT
DUST COVER
FIXED IND 22UH 130MA 3.4 OHM TH