
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 550 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Yellow |
| Wavelength - Peak: | 583nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 8mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 5V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5500807 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3MM 5V RA MATING RED PC MNT
LED 3MM QUAD LOW CUR YEL PC MNT
LED 5MM RT ANG LOW CUR RED PCMNT
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
LED 5MM 5V RT ANGLE YELLOW PCMNT
CONNECTOR