
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 561 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Yellow |
| Wavelength - Peak: | 590nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 10mcd |
| Viewing Angle: | 70° |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 2.4V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5612301100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM RT ANG SUP CLR RED PCMNT
LED 5MM QUAD 5V GREEN PC MNT
LED 2X5MM RA 2-HI GRN/GRN PCMNT
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL
CONN RCPT 90POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
LED 5MM VERT HIEFF DIFF YEL PCMT