
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Green |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Configuration: | Bar - Single, DIP |
| Current: | 100mA |
| Millicandela Rating: | 2.3mcd |
| Viewing Angle: | - |
| Lens Type: | - |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 4.20mm Dia |
| Voltage Rating: | 2.1V |
| Mounting Type: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LTL-54173G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED FLAT 3MM RED/GRN BICLR 3LEAD
LED 5MM RA FAULT-IND RED PC MNT
5MM BI-LEVEL RED LED
5.00 MM TERMINAL BLOCK HEADER, V
EVALUATION TPS544B25
LED LIGHT BAR RECT 1X1 GREEN
M16X1.5 CORD GRIP PA/TPE BLACK