
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 571 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Green (x 2) |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Configuration: | 2 High |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 8.7mcd |
| Viewing Angle: | 38° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 2.1V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5710122 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PRISM 3MM WHT/WHT/WHT SMD
LED 5MM RA FAULTIND SUPRED PCMT
LED 4HI 3MM 5V RED PC MNT
RES 14.9K OHM 0.5% 1/16W 0402
TOWER 56MM STEADY 90-240V RYGBC
LED 2MM BI-LEVEL GRN/GRN DIFF
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD