
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 595 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Red |
| Wavelength - Peak: | 660nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 30mA |
| Millicandela Rating: | 25mcd |
| Viewing Angle: | - |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 1.7V |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5952101013 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM RT ANG HI EFF RED PCMNT
LED 4.8MM RED DIFFUSED RA CBI
LED 2HI 3MM DIFF GREEN PC MNT
CONN RCPT FMALE 8POS TIN SOLDER
LED PRISM 2MM ALGAAS RED SMT
.050" (1.27MM) MICRO HEADER
D38999/21HF11SA