H301CHGDL-100
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
LED ASSY RA 3MM 2LVL HER/GN DIFF
Catalog
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
DataSheet
H301CHGDL-100 PDF
Type Description
Series:H301C
Package:Tray
Part Status:Active
Color:Green (x 1), Red (x 1)
Wavelength - Peak:568nm, 625nm
Configuration:2 High
Current:2mA Green, 2mA Red
Millicandela Rating:2mcd Green, 3mcd Red
Viewing Angle:40°
Lens Type:Diffused
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3mm, T-1
Voltage Rating:2.1V Green, 2V Red
Mounting Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5511501F
5511501F
LED CBI 3MM DIN GRN TINT SGL RA
LED CBI 3MM YELLOW DIFF RA .200
LED 2X4MM BI-LVL X/RED TINT DIFF
PTR030V0090-BK
PTR030V0090-BK
PTC RESET FUSE 30V 900MA RADIAL
SiT3373AC-1B9-33NE270.000000Y
SiT3373AC-1B9-33NE270.000000Y
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
VI-27T-CW-F3
VI-27T-CW-F3
DC DC CONVERTER 6.5V 100W
H301CHGDL-100
H301CHGDL-100