
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERM1 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | Red, Yellow |
| Wavelength - Peak: | 590nm, 625nm |
| Configuration: | Single |
| Current: | 30mA Red, 30mA Yellow |
| Millicandela Rating: | 35mcd Red, 30mcd Yellow |
| Viewing Angle: | 40° |
| Lens Type: | Diffused, White |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating: | 2V Red, 2V Yellow |
| Mounting Type: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of ERM18755BC3RY28 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BI-LVL PRISM R-G SMPSTR SIL
ORCA ADAPTER LT PIPE WHT 3.4V
LED CBI 5MM BI-LVL RD/BLANK DIFF
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
LED ASSY 0.875" 5MM R/Y WHT DIFF
SOCKET 2 LEVEL WRAPOST 256-PGA
DC DC CONVERTER 48V 75W