
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 553 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green (x 1), Red (x 1) |
| Wavelength - Peak: | 565nm, 635nm |
| Configuration: | 2 High |
| Current: | 2mA |
| Millicandela Rating: | 1.6mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 1.9V Green, 1.7V Red |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 5530212300F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED CBI 2MM 3X1 GRN,GRN,X
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/GRN DIFF
HOLDER LED SRL 5MM RED
RES MF 0.6W 1% AXIAL
RES 1.1M OHM 2% 1/4W AXIAL
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GRN DIFF
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM