
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 553 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green (x 1), Blank (x 1) |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Configuration: | 2 High |
| Current: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 19mcd |
| Viewing Angle: | 60° |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage Rating: | 5V |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 5530302F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED SS GRN DIFF RA PCB 3MM
LED 3MM QUAD LEVEL CBI
LED CBI 5MM YLW DIFF QUAD GP
TVS DIODE 300V 482V DO204AC
DC DC CONVERTER 3.3V 116W
LED CBI 3MM BI-LVL BLANK/GN DIFF
VERTICAL HEADER