R-FAC20BN1
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED FLUORESCENT TUBE 890LM 11W
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
R-FAC20BN1 PDF
Type Description
Series:-
Package:BulkBulk
Part Status:Obsolete
Can Replace Lamps:Linear Fluorescent Lamp
Size / Dimension:1.413" Dia x 23.380" L (35.90mm x 594.00mm)
Wavelength:5000K
Voltage - Forward (Vf) (Typ):100VAC
Base Type:G13
Color:White, Cool
Millicandela Rating:-
Configuration:Fluorescent Tube
Applications:Retrofit Lighting
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5862401205F
5862401205F
BASED LED T3 1/4 RED 28V NONPOL
MGSG28
MGSG28
BASED LED MIDGET GROOVE GREEN
MFSY28
MFSY28
BASED LED MIDGET FLANGE YELLOW
R-FAC20BN1
R-FAC20BN1
LED FLUORESCENT TUBE 890LM 11W
QS20.244
QS20.244
DIN RAIL PWR SUPPLY 480W 24V 20A