E10SB24A
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
BASED LED E10 BLUE
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
E10SB24A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Can Replace Lamps:Multiple Miniature Screw Lamps
Size / Dimension:0.394" Dia x 0.994" H (10.00mm x 25.25mm)
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Base Type:Miniature Screw (E10)
Color:Blue
Millicandela Rating:490mcd
Configuration:Single
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5862403205F
5862403205F
BASED LED T3 1/4 AMB 28V NONPOL