LE-BA9S-24W
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
LED REPLACEMENT
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
LE-BA9S-24W PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Can Replace Lamps:Multiple Miniature Bayonet Lamps
Size / Dimension:T - 3 1/4
Wavelength:6000K
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V AC/DC
Base Type:Bayonet
Color:White, Cool
Millicandela Rating:7000mcd
Configuration:Single
Applications:General Purpose
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
R-FAC40BN1
R-FAC40BN1
LED FLUORESCENT TUBE 1980LM 22W
TLR24A
TLR24A
LED BASED BA15D TOWER RED
LE-0509-02Y
LE-0509-02Y
LED T-3.25 24V WEDGE YELLOW
RWR84S8661FRB12
RWR84S8661FRB12
RES 8.66K OHM 7W 1% WW AXIAL
LE-BA9S-24W
LE-BA9S-24W
LED REPLACEMENT
94100
15" FLEX, MAGNET TABLET STAND